ביקור בבית משפחת האשימוטו - עם הארומי-סאן והאשימוטו-סאן בביתם

ביקור עם שנ"צ בבית משפחת האשימוטו

אני לא יכול בלי לשתף בחוויה האישית שלי מהביקור אצל האשימוטו סאן הבאמת מקסים.

נסענו אליו במכוניתו אחרי אימון בוקר, שלקראתו קמנו כמדי יום בסביבות 05:40 אז לרגע קט ניקרתי במושב האחורי. האשימוטו מיד שאל לשלומי ואם אני עייף, הסברנו שההשכמות ורצף האימונים קצת מעייפים אותנו וחשבתי שבזה זה נגמר.

במהלך הארוחה שהייתה באווירה נעימה ומחויכת הודיע לי האשימוטו שאחרי האוכל הוא מארגן לי מיטה באחד החדרים. חשבנו שזו בדיחה, וזרמנו איתה – השבתי שאני פשוט אכנס אל מתחת לשולחן ואשן קצת (מתחת לשולחן בתמונה יש חור גדול ברצפה, מקום מרווח לרגליים, עם תחתית מחוממת). כשהבנו שהוא לא צוחק, הבהרתי בעזרת אלי שממש לא צריך, שלא לומר אין מצב, אני בכלל לא עייף, ויש לנו סידורים במלון, וכו'. לא נכנעתי לניסיונות השכנוע. ללכת לישון אצל מישהו שמארח אותך לצהריים? איפה הנימוס שלי? הצבתי את כל העקשנות והאסרטיביות הישראלית שלי אל מול היפני הנחרץ.

שורה תחתונה, עליתי לחדר כמו ילד טוב, הייתה אחלה שנת צהריים.

מיקי בלהסן, משלחת ליפן – מרץ 2013

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אותך

ללכת לאט ובהנאה
הבלוג של אלי לרמן

ללכת לאט ובהנאה

באחד מספריו מצטט סוגנומה סנסאי את שלושת המשפטים הבאים: "במקום ללכת 40 ק"מ ביום אחד, לך 40 ק"מ ב 10 ימים, ולך בהנאה!""מי שצועד בשקט

המשך קריאה »
יש לך רעיון מצוין
בלוג חברי המרכז

יש לך רעיון מצוין!

במהלך השנים, גיליתי שאנשים נוטים להתאהב ברעיונות של עצמם, שואפים לקדם אותם, ואפילו נלחמים עבורם, אך לעומת זאת, רעיון טוב שמישהו אחר נתן להם יתקבל במקרים רבים בהתלהבות פחותה, ואף בהתנגדות, במיוחד אם הוא כרוך במאמץ או בשינוי הרגלים. כל אחד אוהב להרגיש שהוא מצליח בכיוון שבחר בו. אף אחד לא אוהב שאומרים לו מה לעשות.

המשך קריאה »