אייקידו לנשים

ביפן, כמעט בכל שיעור קיים איזון בין מספר הנשים למספר הגברים על המזרן. אז מה הן גילו שהנשים בארץ עדיין לא?

אז נכון, לא שומעים הרבה על אייקידו, ובדרך כלל לא תמצאי שיעורי אייקידו בטבלת השיעורים בחדר כושר. הסיבה היא אולי מפני שאייקידו זו דרך, דרך שדורשת התמדה ומבטיחה התפתחות במגוון מישורים לאורך זמן, זו דרך מהנה ומפתיעה שדורשת מכל אחת לדרוש מעצמה את המקסימום בהתאם ליכולתה האישית. העקרונות הבסיסיים באייקידו הם תנועה גדולה ורבה, זרימה, ורכות עוצמתית (כן, יש דבר כזה). בנוסף לכך, באייקידו אין תחרויות והמטרה היא בנייה הדדית, לכן אומנות זו מתאימה לנשים המחפשות פעילות בה ניתן להתאמן במרץ, ללמוד תנועה המאתגרת כל אחת ללא יוצא מן הכלל, לרכוש כלים להגברת מודעות, קואורדינציה ויציבה, ויחד עם זאת להפחית את הסיכון לפציעות לרמה מינימלית.

הנה כמה מילים מכמה נשים שעלו על המזרן פעם אחת והתמכרו 🙂

זהבה פרייס מסבירה על החוויה שלה באייקידו
נגן וידאו
נגן וידאו
נגן וידאו

מיכל אנדרייב

מתאמנת מ- 2012

אייקידו בשבילי זו דרך, זה מסע לעצמי, מסע של התפתחות אישית, מסע דרך השרירים.
באורח פלא, התרגול מביא אותי למחשבות על אופן התנהגותי בחיים מחוץ לחדר האימונים, שכן ישנם מוטיבים דומים. לא אחת אני מוצאת את עצמי "מתרגלת" אייקידו גם ביום יום.

ממליצה בחום לכל אישה לבוא ולתרגל איך דרך השרירים אפשר לעמוד על שלך וכל זאת בדרך הייחודית לנו הנשים – המחוברת פנימה למרכז.

יאנה רנרט

יאנה רנרט

מתאמנת מ- 1998

אייקידו בהרגשה שלי זה המקום השלם , הבית והמשפחה האהובה שלי.
אייקידו זה התפתחות תמידית עבור גוף, נפש ומוח.
אייקידו לימד ומלמד אותי לקבל ולחבק כל אדם כפי שהוא ולא לפחד מגברים – לא מתפיסת העולם שלהם (ה"טיפה" שונה משל נשים) ולא מהכוח הפיזי שלהם.
אייקידו זה כלי מעשי להשגת איזון בין חומר לרוח.
אייקידו זה חיפוש מתמיד אחר חופש וזרימה.
אייקידו סיקרן אותי בשנת 1998 – ניסיתי, התאהבתי וכמו כל אהבה אמיתית, זה הרי לתמיד!

חנה

מתאמנת מ- 2007

אייקידו בשבילי זה צמיחה והתקדמות אישית במרחב חברי לא תחרותי, להגיע, לקוד למורה ולומר שלום לחברים, להתלבש בבגדי האימון תוך כדי שיחה עם חברותי לדרך, להעניק למפרקים ולשרירים שלי חימום אולטימטיבי, ללמוד בכל שיעור משהו חדש, להתאמץ ולהזיע (במידה הנכונה!).

ניקוי ראש והתנתקות מהשגרה היומיומית, זמן שאני מקדישה ומפרגנת במיוחד לעצמי, פעילות גופנית בריאה, שיפור הכושר וחיזוק שרירים, תנועתיות זורמת והרמונית.

דרך של אנרגיה והרמוניה, הנאה רבה!