בואו לא נזניח את הדברים הקטנים

בואו לא נזניח את הדברים הקטנים

רוב האנשים מתייחסים ברצינות להבטחות גדולות ולעבודות גדולות, אבל מקלים ראש בהבטחות קטנות ובמעשים יומיומיים.
בכדי לזכות באמונם של אנשים חשוב לקיים גם הבטחות קטנות ולפעול בהתאם למה שאנו אומרים. כל אחד ואחד מהמעשים שלנו מצטבר ויוצר את האמון שלנו בעיני אחרים. גם בכל הקשור לכסף מי שאינו מזלזל בעשרה שקלים או אפילו בשקל אחד בדרך כלל אינו מוצא עצמו עם בעיות כספים.

הכלל של "דברים קטנים מצטברים והופכים לדברים גדולים" הינו נכון בכל תחום.
הייתי רוצה שלא נתייחס בקלות ראש לדברים הקטנים.

מסופר על קינג'ירו נינומיה* שחי את חייו לפי המוטו "סקישו אידאי"**.

אדיסון, הממציא, אמר פעם: "אם אתה חושב להשיג הישגים גדולים, אתה צריך לבצע את הדברים הקטנים בלי להקל בהם ראש. הקטן מצטבר והופך לגדול. האיש הפשוט רוצה להשיג דברים גדולים אך מזניח את הקטנים, ומאחר וכך לעולם לא מצליח להגיע להישגים גדולים. הוא פשוט אינו מבין שהדברים הגדולים בנויים מהרבה לבנים של הדברים הקטנים".

* קינג'ירו נינומיה היה חקלאי עני בתקופת אדו והפך למנהיג בתחום החקלאות. הוא פיקח על בניית סכרים ושדות אורז במזרח יפן. המוטו שלו " סקישו אידאי" אומץ ומשולב במערכת החינוך היסודי בכל יפן.
**  "הישגים גדולים הינם ההצטברות של פעולות קטנות".

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אותך

שיעור בתוך שיעור
בלוג חברי המרכז

שיעור בתוך שיעור

הציפייה שלי מהסדנה בדרך כלל מרוכזת בלימוד טכניקות נוספות ושיפור טכניקות קיימות. יש לנו אורחים חשובים שבאו מרחוק וגם מקרוב ואיתם מגיעים ניסיון רב, אחר, ושונה, ומטבע הדברים צופן בחובו המון פוטנציאל לימודי.
אבל בסדנה האחרונה פתאום גיליתי…

המשך קריאה »
החרב המחייה
הבלוג של אלי לרמן

החרב המחייה

החרב במקור שימשה ככלי הרג. במהלך השנים פיתחו הסמוראים קוד התנהגות, אמות מוסר ואתיקה גבוהות, העושות שימוש באותו כלי מקורי, אך הולכות הרבה מעבר אליו.
זוהי ההתפתחות של ה- "Do" , הדרך. זוהי הדרך שבה צועד הסמוראי, דרך ההתפתחות העצמית, דרך המוסר. החרב, הפכה מכלי הרג לכלי לחיים טובים ונכונים יותר.

המשך קריאה »