מכתב רבעוני מספר 68

סיכום אירועי הרבעון השני (אפריל-יוני) 2019

סיכום אירועים ופעילויות שהיו

1. ביקור משלחת של המרכז הישראלי לאייקידו ביפן

במוצ"ש 6/4/2019 יצאה משלחת של המרכז הישראלי לאייקידו למחנה אימונים בפוקואוקה, יפן. חברי המשלחת: גיא טוטקה, חנה בהק, יוסף צעירי, עדי גורן ואדי האס שאליו הצטרפו אשתו סווטה ושני ילדיו אורי ואיתי וכמובן עבדכם הנאמן.

במהלך רוב התקופה התאמנו פעמיים ביום: בוקר וערב. השיעורים בדוג'ו הם בני 60 דקות אבל מספיקים הרבה 🙂

האינטנסיביות של האימונים מצטברת וכולנו הרגשנו את העייפות בשרירים. כמו כן, בלטו העומק והניסיון של חברי הדוג'ו ביפן שחלקם מתאמנים למעלה מ 50 שנים באייקידו. או כפי שחנה היטיבה לנסח זאת: "בסיום השיעור עשיתי חשבון והבנתי שיש לי למעלה מ 200 שנות אייקידו על הידיים…"

מעבר לשיעורים שהיו מלמדים ומעשירים מאוד, ומעבר לעובדה שכולנו הרגשנו זכות גדולה להתאמן באקדמיה הגבוהה לאייקידו בראשות סוגנומה סנסאי, היו גם הרבה מפגשים חברתיים עם חברי הדוג'ו, וכשאני נזכר אז כמעט בכל ערב יצאנו לאכול ולשתות עם החברים מהדוג'ו שעשו מאמצים עילאיים לוודא שאנחנו נהנים.

אז לסיכום: אייקידו משובח ברמה הגבוהה ביותר, אירוח כיד המלך, אוכל יפני מעולה ולא יקר, וחברים טובים לדרך – מה עוד אפשר לבקש?

קיבלנו הרבה צידה לדרך גם מבחינה טכנית וגם מבחינת דגשים ליישום "אייקידו בחיים" ואני מרגיש אסיר תודה על כל הטוב שהרעיפו עלינו. במהלך החודשים הקרובים אעשה כמיטב יכולתי להעביר בשיעורים בדוג'ו חלק מכל הטוב שקיבלנו. מצפה בכיליון עיניים להתאמן עם חברי הדוג'ו ולהמשיך ללטש ולהתקדם ביחד.

תודה רבה לסוגנומה סנסאי ולכל חברי שוהייג'וקו על האירוח הלבבי והכנסת האורחים. ותודה לכל חברות וחברי המשלחת שהצטרפו למסע המיוחד הזה. מצורפת תמונה עם סנסאי בדוג'ו.

2. סדנת אייקידו למנהלים בחברת שופרסל

בחודש מאי העברתי 2 סדנאות "אייקידו למנהלים" לחברת שופרסל.

ביום ד' 15/5 העברנו סדנה ביחד עם מאיר שלום ל 14 מנהלי מטה של שופרסל וביום ג' 28/5 העברנו "סדנת אייקידו לנהלים" ל- 20 מנהלי סניפים של החברה.

היכולת לחוות ולתרגל את הטכניקות ואז לעצור ולנתח ומתוך התרגול הפיזי לקחת את הרעיונות הגבוהים מעולם האייקידו לעולם הניהול. ולא פחות מכך, לראות את הניצוץ בעיני המשתתפים, לשמוע את התובנות שלהם ואיך הדברים מתחברים לניהול היומיומי שלהם.

חוויה מעוררת השראה. קצת כמו לעלות לגובה ולראות את האייקידו ממעוף הרחפן. אני מרגיש שהצלחתי לשלב את הניסיון שלי מעבודה בעולם ההיי-טק עם תובנות של 30 שנות אימון באייקידו – היה כיף גדול.

תודה רבה לחברת שופרסל שבחרה בסדנה שלנו להעשיר ולפתח את המנהלים שלה.
תודה מיוחדת למאיר שלום ולשרון ויינטה, שהצטרפו אליי והדריכו ביחד איתי את הסדנה. אתם אלופים!
ותודה רבה לחי שטיינבויים חברי היקר שהיה לו חלק חשוב ומשמעותי בעיצוב התכנים והתרגולות בסדנת המנהלים.

מרגיש אסיר תודה!

4. בחינות קיו

במהלך הרבעון התקיימו בחינות בדוג'ו. החברים הרשומים מטה עברו את הבחינות בהצלחה. ברכות לכולם!

 רעננהנורדיהכפר סבא
קיו 5ינון ברהוםבוזי לבנטל
ניר שושן
צבי אריאלי
עדן קמינסקי
קיו 4 מאורי עמפלי 
קיו 3 שי אנגרס 
קיו 2   
קיו 1   

תכנית הפעילות לרבעון הקרוב

תכנית הפעילות לרבעון הקרוב כמו גם שינויי לוח זמנים ועדכונים שוטפים מפורטים בדף העדכונים.

אמרה או סיפור קצר

מוזמנים ליהנות מפוסטים חדשים

בבלוג של אלי
בבלוג של חברי המרכז

כתמיד, מצפה בכיליון עיניים לתגובותיכם המחכימות.

בברכת בריאות טובה וצעידה מהנה בדרך.
אלי לרמן