שאלות נפוצות

ישנם מתחילים החוששים לנסות, וישנם כאלה שאפילו מוותרים מראש, כתוצאה מחששות שונים. כאן תוכלו למצוא תשובות לכמה שאלות נפוצות, שאולי יקלו על חששות אלו.

אם יש לך שאלות נוספות, אנא צור/צרי עמנו קשר ונשמח לענות על כל שאלה

אם השאלה הזו עולה בראשך אז כנראה שאת/ה לא מבוגר/ת מידי מכדי להתחיל. ניתן להתחיל אייקידו בכל גיל. לא רק שיש טעם להתחיל להתאמן, גיל מבוגר זה זמן מצוין להתחיל להתאמן בפעילות שמניעה את כל הגוף, מבלי לגרום לעומס יתר. ניתן ללמוד מהסיפור של יצחק, שהתחיל להתאמן אחרי גיל 60, והיום אחד מהחברים הותיקים במרכז.

כדי לדעת את התשובה לשאלה זו, צריך פשוט לנסות. שום שיחה או המלצה לא תשווה לחוויה של להיות על המזרן, לזוז, להרגיש את האווירה בקבוצה, לחוות את המדריך, ולראות אם החוויה הזו היא משהו שתבחר/י להמשיך.

כן, כן ,כן. אייקידו זו אמנות לחימה קלאסית לנשים בכל גיל. את מוזמנת ללמוד מהחוויה של כמה מהמתאמנות בדוג'ו.

התשובה הקצרה היא כן, אך התשובה הארוכה מורכבת יותר. כתבנו על כך בהרחבה כאן.

בהחלט. אין צורך בניסיון קודם – רוב המתאמנים באייקידו מתחילים ללא ניסיון קודם בפעילות זו או אחרת. אייקידו נלמד בהתאם לקצב האישי של כל מתאמן/ת ומאפשר להתחיל בהתאם ליכולותיך האישיות.

קשה לומר. ישנם אנשים שמתחילים להתאמן עם בעיות אורטופדיות שונות, ומצבם רק הולך ומשתפר ככל שהם צוברים וותק. ישנם מתאמנים שסובלים מבעיות גב ואייקידו עוזר להם, לעומת זאת ישנם כאלה שלא חווים שיפור. מאחר ואייקידו מאפשר לכל אחד להתאמן בהתאם ליכולותיו, אנו ממליצים לנסות ולראות אם אייקידו משפר את המצב. 

באייקידו ישנן 5 דרגות בהן נשארים עם חגורה לבנה (קיוּ 5 עד 1), ו-8 דרגות של חגורה שחורה (דאן 1 עד 8). רק ילדים מקבלים חגורות בצבעים שונים כדי לציין דרגות שונות. עבור בוגרים הדרגות לא מופגנת כלפי חוץ. התכוננות למבחן דרגה נחשבת להזדמנות בה ניתן להעמיק בטכניקות עליהן צריך להתכונן ולהציגן בצורה הטובה ביותר במהלך הבחינה, כל אחד/ת בהתאם לרמתו/ה. ככל שמעמיקים בטכניקות ומתקדמים בסולם הדרגות, הציפיה היא שגם רמת האדיבות, הענווה, והמודעות יתעצמו בהתאם, ושבעלי הדרגות הגבוהות ישמשו כדוגמה בתוך ומחוץ לדוג'ו.

מתאמנים ומתאמנות חדשים לרוב מצטרפים לקבוצות בהן יש מתחילים וותיקים המתאמנים יחדיו. אימון עם מתחילים ולימוד הבסיס נחשב למותרות ולכן אין סיבה לחשוש כי בתור חדש "אני לוקח/ת זמן אימון ממתאמן/ת ותיק/ה". תרגול עם מתחיל/ה, אפילו אם לשיעור ניסיון, נותן הרבה לשני הצדדים.