טיפים מטוקודה סאן - דאן 7

טיפים מטוקודה סאן – דאן 7

טוקודה סאן הינו אחד התלמידים הוותיקים של סוגנומה סנסאי. הוא בן 65, נמוך קומה וצנוע שסימן ההיכר שלו הוא החיוך הגדול הנסוך על פניו תמיד.

יש לו אייקידו נפלא ובביקור האחרון הייתה לי הזכות להתאמן איתו לפני ואחרי השיעורים כמה פעמים ולקבל "שיעור פרטי".  אבל יותר מהטכניקה הנהדרת שלו, הרשים אותי האוקמי שלו המתאפיין ברכות, גמישות וזרימה.

כששאלתי אותו: איך אתה שומר על הרכות הזו לאורך השנים? הוא ענה: "אני מתרגל אוקמי כשבראש אני חושב שאני נותן אוקמי לסוגנומה סנסאי. אם אתרגל אוקמי נוקשה, זה בהכרח ישפיע על האוקמי שלי כאשר אתן אוקמי לסנסאי. לכן, אני מקפיד תמיד, עם כל אחד, לחשוב שאני נותן אוקמי לסוגנומה סנסאי."

מה דעתכם על הטיפ הזה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים שאולי יעניינו אותך

סוגנומה סנסאי בהדגמה
בלוג חברי המרכז

הקטן מצטבר והופך לגדול

בחודש מאי האחרון התקיימה בטוקיו זו הפעם ה-57 הדגמת האייקידו של כלל יפן. אני אישית משתתף באירוע הזה משנת 1967 וזו הייתה לי השנה ה-53 ברציפות בה אני משתתף באירוע, 53 שנים מבלי להחסיר אף שנה.

המשך קריאה »
טנקאן
הבלוג של אלי לרמן

טנקאן (Tenkan)

אחת הטכניקות הכי בסיסיות באייקידו נקראת טנקאן. הטכניקה הזו נראית פשוטה להפליא, אך כל מי שמתאמן יודע שיש בה עומק רב. מייסד האייקידו נהג לומר

המשך קריאה »
אם הקרובים ישמחו...
הבלוג של אלי לרמן

אם הקרובים ישמחו…

בעת ביקורנו ביפן, במהלך אחד השיעורים, סיפר סוגנומה סנסאי שכאשר הוא ביקר לראשונה בישראל, יצא לו להציץ לחדר העבודה שלי, והוא הופתע שמעל שולחן העבודה

המשך קריאה »
גודל פונט
ניגודיות גבוהה