המרכז הישראלי לאייקידו

המרכז הישראלי לאייקידו נישין קאן הוא מרכז לימוד ואימון אייקידו (ביפנית: דוג’ו) בסגנון אייקיקאי (Aikikai – הזרם המרכזי באייקידו העולמי). המרכז הוא נכד ישיר למייסד השיטה: מאסטר סוגנומה הוא תלמיד ישיר של המייסד, ואנו מסונפים ישירות לדוג’ו של מאסטר סוגנומה ביפן ומתרגלים אייקידו בהתאם לסגנון שנלמד שם.
המרכז הוקם בשנת 1997 ע"י סנסיי אלי לרמן, דאן 6, שלמד אצל מאסטר סוגנומה ביפן במשך 7 שנים וכיום עומד בראשו. במרוצת השנים הלך וגדל המרכז וכיום מפעיל מספר סניפים באזור השרון (כפר סבא, רעננה, נתניה-נורדיה והוד השרון-גני עם).

נישין – קאן

שמו של ביה"ס שלנו הוא "המרכז הישראלי לאייקידו נישין-קאן". מה זה נישין-קאן? "קאן" משמעו בית ספר. "נישין" – משמעו "יום חדש". וביחד: ביה"ס של היום החדש. השם הוענק לדוג'ו שלנו על ידי סוגנומה סנסאי עם היווסדו בשנת 1997. (קרא עוד…)

מייסד ויו"ר המרכז אלי לרמן

הגעתי ליפן בשנת 1989 כחלק מטיול "אחרי הצבא" ומסע לחיפוש עצמי. המטרה המוצהרת הייתה "ללמוד אייקידו", למרות שלא התאמנתי לפני כן ולמעשה לא ידעתי על אייקידו דבר. בחיפושיי הגעתי לעיר פוקואוקה בדרום יפן, עיר בת כמיליון וחצי תושבים. הגעתי לדוג’ו (ביה"ס) של סוגנומה-סנסיי וצפיתי בשיעור. אני זוכר את עיניו החכמות והניצוץ בהן, את הידיעה ש"זה האיש ממנו אני רוצה ללמוד". (קרא עוד…)

המדריכים

מדריכי המרכז הם חלק בלתי נפרד מהייחוד של הדוג'ו, הם המקנים את הקווים המנחים ומזרימים את הרוח החיה בו. המדריכים במרכז הישראלי לאייקידו נבחרו בקפידה, ובעלי ניסיון הדרכה עשיר. (לדף המדריכים…)

‪Google+‬‏
תפריט|Menu